Σάββατο 6 Σεπτεμβρίου 2008

2 – 2 το φιλικό με Αλκή.

Χτες το απόγευμα η ομάδα μας έδωσε φιλικό αγώνα με την ομάδα της Αλκής στην Δρομολαξιά. Ο αγώνας τελείωσε 2 – 2 και χρησιμοποιήθηκαν αρκετοί ποδοσφαιριστές πλην τον τραυματισμένων Κατιάνγκα, Κέρκεζ και Περικλέους. Επίσης δεν αγωνίστηκαν οι Έμπεντε και Ουόν.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα μας με τον Πέτρο Φιλανιώτη στο 22΄ λεπτό για να ισοφαρίσει η Αλκή με πέναλτι στο 60΄ λεπτό με τον Κώστα Ηλία. Η Αλκή πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Ντιαβαρά στο 72΄λεπτό όπου η ομάδα μας ισοφάρισε με τον Τσόροβιτς στο 85’ λεπτό.

Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν: Στυλιανού (46΄Κωνσταντίνου), Ροντρίγκεζ (75΄Βιτόροβιτς) , Κακογιάννης (46΄Φασσότ), Ιορτάκε (46΄ Πελεντρίτης), Τζόκα (46΄ Λουκά), Τορράο (46΄ Κρασάς), Γκαρσία (46΄Ρόκε), Γκονζάλες (46΄ Μιχάλτσα), Οφορίκουε (46΄ Τσόροβιτς), Φιλανιώτης (46΄Θεοφάνους).