Τετάρτη 20 Ιανουαρίου 2010

Κίτρινο το ντέρμπι - συμπλοκές με αστυνομία.

Η TRB Da Noi ΑΕΛ κέρδισε το τοπικό ντέρμπι με τον Gay εκτός έδρας το βράδυ της Τρίτης, για το γυναικείο πρωτάθλημα βόλει. Οι Λαίενες της Ζιανέτ Σωκράτους-Τζιωρτζή πήραν τη νίκη στο τάϊ-μπρέϊκ με 3-2 σετ. Η γηπεδούχος ομάδα είχε προηγηθεί με 2-1 σετ (25-22, 27-29, 25-22, 22-25, 10-15).

Η συνάντηση καθυστέρησε να ξεκινήσει για 40-45 λεπτά, επειδή μερικές δεκάδες οπαδοί της ομάδας μας που βρισκόντουσαν στο διπλανό "Νίκος Σολομωνίδης" (γινόταν εκεί ο καλαθοσφαιρικός αγώνας της ομάδας μας με την ΕΝΑΔ) πήγαν στο κλειστό του Απόλλωνα για να παρακολουθήσουν και αυτό το παιχνίδι και όταν η αστυνομία δεν τους επέτρεψε την είσοδο λόγω της γνωστής απόφασης της ΚΟΠΕ για μη μετακίνηση των φιλοξενούμενων οπαδών στα παιχνίδια, προκλήθηκαν συμπλοκές και ζημιές στις εγκαταστάσεις του γηπέδου. Άναψαμε και κάποια βεγγαλικά...έτσι για την κάβλα μας που λέμε...